Ten trawnik nie wymaga jesiennych prac

Kto lubi jesienne prace w ogrodzie? Pewnie niektórzy z Was tak. Lecz jeśli kliknęliście właśnie w ten artykuł, to może od prac ogrodowych wolicie korzystanie z ogrodowego trawnika. Rzeczywiście, przyjemnie jest latem chodzić boso po miękkiej trawie, przyjemnie jest spędzać grudniowe poranki na tarasie wyścielonym zieloną murawą. Zaraz, ale… w grudniu? Tak! Od tego jest syntetyczna trawa z rolki, że można z niej korzystać niezależnie od pory roku i czynników klimatycznych. W poniższym artykule przedstawiamy zalety korzystania z syntetycznej murawy.

Dystrybutor sztucznej trawy sam zainstaluje murawę

Zacznijmy od tego, czym jest trawnik z rolki. To po prostu trawa syntetyczna. Układanie sztucznej trawy nie jest trudne – zajmuje się tym sam dystrybutor sztucznej trawy. Z racji tego, że jest to trawnik syntetyczny to nie trzeba go ani nawozić, ani podlewać, ani kosić. Trawa tego typu jest bezobsługowa. Koszt jej instalacji jest jednorazowy. Syntetyczna trawa nie potrzebuje zarówno pielęgnacji, jak i dodatkowej infrastruktury.

Jesienna ziemia rozgrzana słońcem jest rewelacyjna pod syntetyczną trawę!

Wydawać by się mogło, że to wiosna jest najlepszą porą na założenie trawnika. Tymczasem to jesienią jest najlepiej założyć trawę. I nie tylko dlatego, że chodzi o sztuczną murawę. Otóż architekci zieleni przyznają, że po lecie ziemia jest cieplejsza, bo rozgrzana słońcem. Temperatura powietrza jest wyrównana. We wrześniu i październiku jest też dobra wilgotność gleby. Trawnik dobrze się więc ułoży. Układanie sztucznej trawy na takim terenie jest bardzo dobrym pomysłem. Na takiej glebie układanie rolek nawet samemu jest proste.

Układanie trawy z rolki – jak przygotować ziemię jesienią?

Sztuczna trawa również powinna dobrze się przyjąć. A obfite deszcze jesienią sprzyjają ukorzenieniu się darni. W jaki sposób przygotować miejsce pod trawę jesienią? Warto oczyścić podłoże z chwastów i kamieni. Żeby układanie sztucznej trawy było wygodne, dobrze jest też usunąć z podłoża wszelkie odpady, a potem przekopać glebę, czyli spulchnić ją oraz wyrównać za pomocą wałkowania. Jeśli pragniemy mieć zupełną pewność, że sztuczny trawnik przyjmie się bardzo dobrze, warto zakwasić ziemię – najlepiej zrobić to około trzech tygodni przed układaniem sztucznej trawy. Istotne jest jeszcze to, aby dystrybutor sztucznej trawy ułożył darń jeszcze tego samego dnia, w którym dostarczył ją. W przeciwnym wypadku taka trawa może się nawet zniszczyć. Zwiększyć trwałość sztucznej murawy może jeszcze agrowłóknina, w którą warto się zaopatrzyć

Trawnik w cieniu?

Kolejną zaletą trawy z rolki jest to, że możesz ją założyć w tak zwanych trudnych miejscach. Czyli tam, gdzie tradycyjny trawnik nie mógłby leżeć. Na przykład w cieniu. A nawet na dachu. Nie mówiąc oczywiście o tarasach i balkonach. Trawnik syntetyczny to również dobry pomysł, kiedy w domu mamy dzieci i zwierzęta, które mogą roznosić błoto. Dzięki sztucznej trawie nie ma problemu martwienia się, czy znowu ktoś naniósł błoto.

Poprzedni post FinTecnic – styl, nowoczesność, bogata oferta
Następny post Zioła, które można łatwo wyhodować w domu