Narzędziowy niezbędnik majsterkowicza – co musi mieć każda złota rączka?

Każdy warsztat zarówno profesjonalny, jak i przydomowy powinien być wyposażony w narzędzia umożliwiające wykonywanie podstawowych napraw.

Ich brak w przypadku wystąpienia jakiejkolwiek awarii jest odczuwalny. Podpowiadamy, jakie akcesoria powinny się znaleźć w posiadania każdego majsterkowicza.

Podstawowe narzędzia dla złotej rączki

Na początek warto wymienić kilka rodzajów narzędzi, bez których ciężko sobie wyobrazić funkcjonalny przydomowy warsztat. Pierwszym z nich jest młotek, w tym wypadku warto postawić na model uniwersalny, który sprawdzi się tylko przy wbijaniu gwoździ, ale również podczas ich wyciągania.

Kolejne ważne narzędzie to kombinerki, dzięki którym można zaciskać obrabiane elementy lub obcinać kable oraz druty. Nie można też zapomnieć o śrubokrętach, najlepiej o kilku rodzajach przystosowanych do śrub o różnych główkach.

Zestaw kluczy nasadowych

Inne niezwykle istotne narzędzia ręczne to klucze nasadowe. Ich zestaw sprawdzi się w każdym warsztacie samochodowym oraz w domu. Służą do przykręcania oraz odkręcania śrubek i nakrętek.

W szczególności tych trudno dostępnych, zapieczonych lub zardzewiałych. Ich konstrukcja sprawia, że wykonywanie tego typu czynności nie wymaga zbyt wielkiego wysiłku. Zestaw kluczy nasadowych stanowi rozsądną inwestycje na długie lata.

Tutaj znajdziesz podstawowe informacje dotyczące wyboru kluczy nasadowych.

Wiertarko-wkrętarka

To elektronarzędzie stanowi prawdziwy must have wszystkich osób kochających majsterkowanie. Okazuje się niezbędne przy wierceniu dziur w różnego rodzaju powierzchniach.

Poza tym ułatwia wkręcanie oraz odkręcanie opornych śrub. W zależności od potrzeb można postawić na klasyczną wiertarkę z kablem lub na poręczniejszy model wyposażony w akumulator.

Poprzedni post Cechy charakterystyczne brutalizmu
Następny post Jak wykryć, czy termostat w lodówce działa prawidłowo?