Oto akcesoria, których nie może zabraknąć w Twojej szafie lub garderobie

Jeśli chcesz cieszyć się zrelaksowanymi i mniej pospiesznymi porankami, musisz zorganizować swoją szafę lub garderobę. Posiadanie uporządkowanych ubrań i akcesoriów pomoże Ci znaleźć wszystko za pierwszym razem, wiedzieć co masz, a czego Ci brakuje, a także przygotować się do dnia w spokojniejszy i przyjemniejszy sposób.

Wybierz drążki do wieszania ubrań

Jeden (lub więcej) drążek do wieszania ubrań na wieszakach to konieczność w każdej szafie. Kluczem jest opracowanie, jak długie powinny być i jak wysoko powinny być zainstalowane. Z reguły w przypadku sukienek i długich płaszczy potrzebny jest odstęp około 170 cm od podłogi, a w przypadku kurtek, marynarek, koszul itp. odstęp około 105 cm.

Szuflady, tak czy nie?

Istnieją różne systemy przechowywania ubrań, które nie wiszą na wieszakach, takich jak koszulki, swetry czy bielizna. Można zdecydować się na szuflady, półki lub wysuwane tace czy kosze.

Choć wszystko zależy od preferencji, dobrze jest mieć przynajmniej dwa z tych rozwiązań, a nie wybierać tylko jedno z nich. Szuflady nadają się na mniejsze przedmioty i na to, czego nie chcesz trzymać na widoku. Wybierz szuflady z wysokiej jakości prowadnicami, aby łatwo się wysuwały i z systemem hamowania, aby gładko się zamykały. To również sprawi, że będą Ci służyć dłużej, nie psując się.

Akcesoria do wnętrz szuflad

Na nic zdadzą się duże szuflady w szafie, jeśli w środku panuje bałagan i zagracenie. Staną się one koszmarem każdego poranka. Najlepszym sposobem na rozwiązanie tego problemu są odpowiednie akcesoria, które pozwolą na prawidłowe rozłożenie przestrzeni wewnętrznej i podzielenie jej na komory: dzięki temu mniejsze przedmioty nie będą się przemieszczać i mieszać ze sobą. Możesz użyć niskich pudełek o różnych rozmiarach, przekładek lub przegródek do szuflad itp.

Jak zorganizować swoje akcesoria?

Okulary przeciwsłoneczne, paski, zegarki, szaliki… i długa lista akcesoriów. Jest wiele różnych rzeczy, które warto trzymać w swojej szafie lub garderobie. Zajrzyj na https://stylea.pl, aby dowiedzieć się, które akcesoria musisz koniecznie posiadać w swojej szafie. Na te drobne przedmioty są rozwiązania, które się przydadzą.

Są to wysuwane tace specjalnie zaprojektowane do tego typu przedmiotów. Mają niewielką wysokość, więc dostosowują się do małych przestrzeni, w których nie zmieści się zwykła szuflada, a do tego są bardzo praktyczne.

Rada: wybieraj tace na akcesoria z wnętrzem wyłożonym filcem. Dzięki temu Twoje rzeczy nie ulegną zniszczeniu, a okulary przeciwsłoneczne czy zegarki nie zostaną porysowane.

Poprzedni post Jak wykryć, czy termostat w lodówce działa prawidłowo?
Następny post Budownictwo specjalne – Innowacyjne rozwiązania dla wymagających projektów!