Dekoracja w stylu lat pięćdziesiątych XX wieku. Wielki trend w 2021 roku

Spójrzmy prawdzie w oczy – w świecie dekoracji zabawa kolorem znowu staje się modna. W związku z kryzysem zdrowotnym i potrzebą pozostania w domu, potrzeba ponownego wprowadzenia odrobiny radości do naszego środowiska jest nagląca. Wyraziste kolory lat pięćdziesiątych zyskują na popularności i przejmują nasze pokoje jeden po drugim. Modna dekoracja na rok 2021 będzie więc pod znakiem lat pięćdziesiątych.

Lata pięćdziesiąte to wielki hit w kuchni.

Kuchnia zawsze była „centrum operacyjnym” domu. W latach pięćdziesiątych XX wieku wprowadzono do kuchni urządzenia. Ten szczególny styl i jego jaskrawe kolory przejmują teraz nasze tostery, sokowirówki i inne roboty kuchenne. Są one teraz ozdobione na żółto, czerwono lub pomarańczowo. Ale jeśli projekt jest rzeczywiście taki, jak w tych beztroskich latach, technologia jest bardzo aktualna.

Kiedy użyteczny staje się obiektem dekoracyjnym.

Słynna lodówka o miękkim kształcie i zabawnym uchwycie oferuje optymalną wydajność, niezbędną w naszym nowoczesnym świecie. Wentylowane chłodzenie, oszczędne zużycie i tryb cichy nie są opcjami dla tego obiektu dekoracyjnego same w sobie.

Salon.

Meble z lat 50-tych ubiegłego wieku przenoszą się również do salonu i prawdopodobnie pozostaną tam na bardzo długo. Jego miękkie kształty i witaminizowane kolory podbiły nasz salon. Meble i kredensy prezentują swoje proste linie, a jednocześnie rozjaśniają elewacje różnymi kolorami. Drzwi przesuwne i szuflady na tym samym meblu podkreślają design retro.

Wygoda wersji z lat pięćdziesiątych.

Fotele są przytulne, kanapy są zawinięte. Ułożone na dość lekkich drewnianych nogach, są one dostępne w witaminowych lub pastelowych odcieniach, które są dobre dla Twojego nastroju. Zapomniane materiały po raz kolejny nabierają wyglądu, np. głęboki błękit lub miękki zielony aksamit. Tapicerowane wysokie oparcia są również z powrotem. Ale fotele w formowanych skorupach żywicznych nigdy nie są daleko. Ozdobione jasnymi kolorami (zielony łąkowy lub pomarańczowy) i z żelaznymi nogami, które czasem kołyszą się, czekają na chwilę relaksu. Rattan ożywia również nasze wnętrze, naturalny i ozdobiony wielobarwnymi poduszkami lub w wersji kolorowej.

Pokój z atmosferą retro.

Pokój oczywiście nie jest ascetyczny. Wysokie stoliki nocne w kwaśnych kolorach budzą atmosferę, a kolorowe podnóżki przebijają pomieszczenie bogatymi w witaminy plamami. Po raz kolejny znajdziemy tu tapicerkę z materiału, ale tym razem przy nagłówku dla naprawdę miłego stylu retro.

Kilka pomysłów na dobry start z dekoracją vintage.

Zacznij od małych przedmiotów dekoracyjnych: budzika w sypialni, pufy w salonie lub naczyń. Następnie dodaj kilka krzeseł formica w kuchni lub stołek w stylu rekuperacji. Cynowe plakaty do dekoracji ścian, maszyna do pisania z epoki lub zabytkowy odtwarzacz płyt z pchlego targu dodadzą Twoim pomieszczeniom jeszcze bardziej oryginalnego, zabytkowego charakteru. Naklejki z cementu do płytek są bardzo modne. Znajdują swoje miejsce prawie wszędzie, od kuchennej kredensy do pionów twoich schodów.

Dekoracja retro z lat 50-tych jest więc ponadczasowa. Jej tak szczególny wygląd wnosi do Twojego domu projekt równie nostalgiczny, jak i nowoczesny. Co więcej, duch lat pięćdziesiątych ma tę zaletę, że kojarzy się z meblami i przedmiotami o bardzo różnych stylach, co pozwala na stworzenie własnej atmosfery.

Poprzedni post Jakie kolory ścian będą modne w 2021 roku?
Następny post Klimatyzacja – klimatyzatory z jonizatorem powietrza

Jeden komentarz w temacie “Dekoracja w stylu lat pięćdziesiątych XX wieku. Wielki trend w 2021 roku

Dodaj komentarz