O psiej adopcji – adoptuj przyjaciela, a nie kupuj!

Przyjęcie pod swój dach psa wiąże się oczywiście z mnóstwem zabawy i przyjemności, ale również ze znaczną odpowiedzialnością. Osoby, które decydują się na psa, powinny najpierw dowiedzieć się jak najwięcej o tym, jak stworzyć mu dobry dom i zbudować właściwe relacje między nim a ludzkimi członkami rodziny. Sprawdź, dlaczego warto adoptować psa, zamiast go kupić, o czym powinieneś wiedzieć, żeby zapewnić mu odpowiednią opiekę i jakie psie akcesoria mogą ci się przydać!

Adoptuj, nie kupuj – o co chodzi?

Choć wielu z nas marzy o rasowym psie, warto to marzenie dokładnie przemyśleć, a to z uwagi na kilka istotnych rzeczy. Po pierwsze, psy rasowe bardzo często są hodowane do wykonywania konkretnych prac, i w związku z tym właściciel musi zapewnić im odpowiednie zajęcia. Jednak nie jest to jedyny powód, by nie brać rasowego psa. Wiele hodowli, szczególnie tych nieuważnie lub nieuczciwie prowadzonych, dba jedynie o zyski, a nie o dobrostan zwierząt, a kupując od nich psy, wspieramy takie praktyki. Psy rasowe bardzo często obarczone są wadami i chorobami genetycznymi, które znacznie pogarszają ich komfort życia – w niektórych krajach wprowadza się już zakazy hodowli ras psów najbardziej narażonych na choroby związane z ich specyficznymi cechami fizycznymi. Z drugiej strony, adoptując ze schroniska lub za pośrednictwem fundacji nierasowego szczeniaka lub psa po przejściach, ratujemy go przed smutnym losem, jakim byłoby spędzenie całego życia w schronisku, zdziczenie lub po prostu przedwczesna śmierć. Nie jest to oczywiście żadna gwarancja, jednak statystycznie mieszańce są zdrowsze i bardziej stabilne psychicznie od psów rasowych.

Opieka nad psiakiem

Zanim zdecydujemy się na przygarnięcie psa, warto zapoznać się z jakimś dobrym poradnikiem dotyczącym zachowań, psychiki i komunikacji z czworonogiem, szczególnie jeśli ma to być nasz pierwszy. Dowiedzmy się, jakie zasady należy ustalić i jak nauczyć psa, żeby ich przestrzegał, jaka karma będzie odpowiednia i o jakich porach najlepiej ją podawać, a także jakie pies może dostawać przekąski. Poznajmy sygnały niewerbalne, którymi pies będzie próbował się z nami porozumiewać i zadbajmy o to, aby zachowywał się odpowiednio wobec ludzi i innych zwierząt domowych.

Akcesoria dla twojego psa

Przyjmując pod swój dach czworonoga, będziemy potrzebowali również pewnych niezbędnych akcesoriów, takich jak choćby legowisko, miski i zabawki. Bardzo ważny jest także wybór odpowiedniej obroży, szelek i smyczy, dzięki którym spacery będą przyjemnością zarówno dla opiekuna, jak i jego psa. Na stronie allfordogs.pl możemy przejrzeć szeroki asortyment przeznaczonych na spacery produktów, takich jak szelki i obroże dla psa, smycze mocowane do pasa dla biegaczy, pas samochodowy dla naszego pupila, podwójna sycz dla psa, a właściwie dwóch, ułatwiająca nam spacery w szerszym gronie, podwójne smycze i obroże ze światłami LED idealne na wieczorne wyprawy i wiele innych. Warto przejrzeć różne rodzaje szelek i smyczy, żeby znaleźć takie, które będą najbardziej komfortowe dla naszego czworonożnego towarzysza.

Poprzedni post Zioła, które można łatwo wyhodować w domu
Następny post Gdzie kupować perfumy.