Laserowa męska depilacja intymna – jak przebiega?

Laserowa męska depilacja intymna staje się coraz bardziej popularnym zabiegiem w kosmetologii. Skuteczność oraz komfort jaki zapewnia depilacja laserowa sprawia, że z trwałego usuwania owłosienia w coraz większym stopniu korzystają również mężczyźni.

Lasera męska depilacja intymna

Depilacja laserowa wśród mężczyzn staje się coraz bardziej popularnym zabiegiem. Warto podkreślić, że miejsca intymne zarówno u kobiet jak i mężczyzn są bardzo delikatne oraz wrażliwe co oznacza, że stosowanie tradycyjnych metod depilacji tj. maszynka, wosk czy depilator przyczyniają się do problemów skórnych w postaci podrażnień skóry, wrastania włosów czy zapalenia mieszków włosowych. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem staje się depilacja laserowa, która zapewnia spektakularne efekty gładkiej i zadbanej skóry.

Depilacja laserowa opiera się na działaniu skoncentrowanej wiązki światła, która oddziałuje bezpośrednio na barwnik znajdujący się w cebulce włosa. Światło dociera na głębokość skóry właściwej, co przyczynia się także do niszczenia mieszków włosowych. Po upływie kilkunastu dni włosy samodzielnie wypadają. Warto zaznaczyć, że wiązka światła laserowego oddziałuje wyłącznie na włosy znajdujące się w fazie anagenu. Oznacza to, że zabiegi depilacji laserowej należy powtarzać cyklicznie co 4-6 tygodni.

Męska depilacja intymna

Zarówno u mężczyzn jak i kobiet włosy w okolicach intymnych są grube i mocne, co w przypadku depilacji laserowej jest kluczowe. Decydując się na tego rodzaju depilację efektywność jej jest najbardziej spektakularna.

Depilacja laserowa okolic intymnych wymaga odpowiedniego przygotowania. Na kilka tygodni przed wizytą należy zrezygnować z przyjmowania leków (antybiotyki, retinoidy, sterydy), a także stosowania herbatek ziołowych na bazie dziurawca, szałwii, nagietka. Ponadto należy unikać intensywnego opalania skóry, a jeśli to nastąpi należy wykonać przerwę 2 tygodni, aby skóra w tym czasie mogła ulec regeneracji. Istotnym przygotowaniem do depilacji laserowej okolic intymnych jest ogolenie włosków dzień przed planowaną wizytą w salonie. Dodatkowo nie zaleca się aplikacji żadnych kosmetyków na skórę w dniu zabiegu. Skóra powinna być wolna od wszelkich składników kosmetycznych.

Jak przebiega męska depilacja laserowa?

Męska depilacja laserowa okolic intymnych należy do zabiegów bezpiecznych i nieinwazyjnych. Jednak w przypadku laserowej depilacji męskiej okolic intymnych, ze względu na zachowanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa zabiegu nie wykonuje się w obrębie moszny. Depilacji laserowej poddawane są głównie miejsca takie jak wzgórek łonowy oraz pachwiny. Podczas zabiegu kosmetolog przykłada głowicę lasera oddając strzały uszkadzające cebulki i mieszki włosowe. Odczucia podczas zabiegu nie powinny sprawiać dużego dyskomfortu.

Podsumowanie

Laserowa męska depilacja intymna staje się coraz bardziej powszechnym zabiegiem. Niesie za sobą wiele korzyści takie jak gładka i zadbana skóra, oszczędność czasu czy brak problemów ze skórą w postaci wrastających włosów, podrażnień po goleniu czy zapalenie mieszków włosowych. Z depilacji laserowej ciała coraz częściej korzystają nie tylko kobiety, ale również mężczyźni.

Poprzedni post Projekty domów bliźniaków – czy mogą być funkcjonalne?
Następny post Jakie rośliny wybrać do kasyna?