Depilacja laserowa to obecnie jeden z najskuteczniejszych zabiegów w dziedzinie kosmetologii zapewniający trwałe efekty gładkiej skóry. Warto podkreślić, że depilacja laserowa nie tylko daje wysoki komfort w postaci trwałej redukcji owłosienia, ale również przyczynia się do skutecznego leczenia naskórka z problemów tj. zapalenie mieszków włosowych, podrażnienia po goleniu czy zjawiska wrastania włosków.
Depilacja laserowa a płodność
Poruszając temat depilacji laserowej oraz jej wpływu na płodność kobiet oraz mężczyzn warto przedstawić fakt jak działa zabieg depilacji laserowej. Dziedzina kosmetologii jaką jest laseroterapia Wrocław obecna jest na rynku kosmetycznym już od kilkudziesięciu lat. Z biegiem czasu zabiegi tego rodzaju udoskonalają się, dając coraz lepsze efekty oraz korzystniejsze odczucia.
Depilacja laserowa Warszawa polega na trwałej redukcji owłosienia za pomocą skupionej wiązki światła emitowanej przez głowicę urządzenia. Poprzez bezpośredni kontakt lasera z powierzchnią skóry wiązka światła przekształcana jest w energię cieplną, która dociera na głębokość cebulki włosa. Tam prowadzi do jej termicznego zniszczenia. Dzięki temu zjawisku po 10-14 dniach od momentu wykonania zabiegu włosy samodzielnie wypadają. Warto podkreślić, że oprócz redukcji włosów wyraźnie zauważalny jest rezultat osłabienia włosów oraz spowolnionego procesu ich wzrostu.
Odnosząc się do tematu depilacji laserowej oraz jej wpływu na płodność kobiet oraz mężczyzn należy zaznaczyć, że lasery przeznaczone do zabiegów depilacji działają w sposób powierzchowny. Oznacza to, że wiązka światła przenika jedynie na głębokość skóry właściwej, do miejsca gdzie znajdują się cebulki włosów.
W związku z tym, że światło lasera dociera jedynie do powłok skórnych, nie oddziałując na inne narządy, w tym również na narządy rozrodcze, zabiegi tego rodzaju nie oddziałują w żaden sposób na płodność. W przypadku mężczyzn sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana. Oznacza to, że zabieg depilacji laserowej w obrębie jąder może spowodować znaczne podgrzanie tych struktur, a w efekcie spadek ilości plemników.
Wskazania
-
ciemne, wyraźnie widoczne włoski;
-
podrażnienia skóry w wyniku depilacji metodami tradycyjnymi;
-
zapalenia mieszków włosowych;
-
wrastające włoski;
-
hirsutyzm.
Przeciwwskazania
-
mocno opalona skóra;
-
stosowanie leków fotouczulających (zioła, retinoidy, antybiotyki);
-
ciąża;
-
nowotwory;
-
choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry;
-
samoopalacz, bronzery;
-
włosy siwe;
-
zaburzenia krzepliwości krwi;
-
epilepsja (padaczka);
-
metalowe implanty w organizmie;
-
karmienie piersią;
-
choroby autoimmunologiczne;
-
tatuaż (w miejscu zabiegu);
-
makijaż permanentny, botoks, kwas hialuronowy (w miejscu zabiegu);
-
mocne peelingi skóry (mikrodermabrazja, peelingi chemiczne)
-
bliznowce;
-
cukrzyca;
-
żylaki (zaawansowane stadium).
Podsumowanie
Depilacja laserowa stanowi w pełni bezpieczną formę trwałej redukcji owłosienia. Wybierając się jednak na tego rodzaju depilację warto być świadomym, że w miejscach takich jak jądra u mężczyzn zabiegu się nie przeprowadza. U kobiet z kolei depilacja laserowa wykonywana jest w całym obszarze bikini.